Przejdź do treści
s1
s2
s3
s4
Przejdź do stopki

Wycieczka do Ojcowa

Wycieczka do Ojcowa

Treść

Na początek uczniowie zwiedzili Jaskinię Łokietka, która położona jest ok. 125 m nad dnem Doliny Sąspowskiej i jest największą spośród wszystkich znanych na terenie Parku jaskiń. Jej długość wynosi 320 m, a deniwelacja -7 m. Składa się z kilku korytarzy i dwóch dużych sal: Rycerskiej i Sypialni oraz dwóch mniejszych. Następnie przejechaliśmy do Jaskini Nietoperzowej. Znajduje się ona na terenie Parku Krajobrazowego Dolinki Krakowskie. Jest jedną z największych jaskiń Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, a jej nazwa pochodzi od znalezionych w niej bogatych szczątków kopalnych i współcześnie żyjących gatunków nietoperzy.

Po eksploracji jaskiń przejechaliśmy pod zamek w Pieskowej Skale, gdzie mogliśmy podziwiać wspaniałą Maczugę Herkulesa. Kolejnym punktem wycieczki był Ojców, gdzie zjedliśmy obiad i odbyliśmy spacer po unikatowej krajobrazowo Dolinie Prądnika. Pan przewodnik przekazał wiele ciekawych informacji na temat tego regionu.

Wycieczka została zrealizowana w ramach projektu „Odkrywam Małopolskę” realizowanego przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 

157193