Przejdź do treści
s1
s2
s3
s4
Przejdź do stopki

Dzień Zdrowej Żywności

Treść

        Jesteśmy szkołą promującą zdrowe odżywianie. Program ten kontynuujemy od wielu lat organizując dwa razy w roku „Dzień Zdrowej Żywności”. W pomoc angażujemy także rodziców.

       Jego celem jest kształtowanie prawidłowych postaw i nawyków żywieniowych wśród uczniów oraz przestrzeganie zasad higieny podczas przygotowywania i spożywania posiłków.

     W tym dniu uczniowie wszystkich klas mają możliwość wykazania się swoimi kulinarnymi pomysłami i umiejętnościami. Przygotowują kolorowe kanapki, sałatki, soki, galaretki oraz koktajle z warzyw i owoców. Są tak apetyczne i pachnące, że podczas degustacji nawet największe niejadki nie mogą się im oprzeć.

        W celu dalszego promowania prozdrowotnych nawyków w życiu codziennym, Szkolne Koło PCK zorganizowało dla uczniów klas 0-3, konkurs literacki pt. „O zdrowie dbamy, gdy się dobrze odżywiamy.” Dzieci zaprezentowały bogaty program artystyczny, zachęcający do sięgania po produkty służące zdrowiu i dobremu samopoczuciu. Wykazały się także pomysłowymi strojami i rekwizytami stosownie do inscenizowanej roli. Po programie, mogły smakować do syta, zdrowe soki, rzadko spotykane owoce egzotyczne oraz polskie warzywa i owoce. Nad przygotowaniem uczniów do konkursu czuwały nauczycielki: K. Filipowicz, L. Rozmus i M. Maurer.

274888