Wyprawa na Magurki
Treść
Drugoklasiści, wędrując ścieżką „Dolina potoku Jaszcze”, mieli okazję obcowania z piękną, gorczańską przyrodą i ciekawą historią. Rozpoznawali gatunki roślin i drzew regla dolnego oraz odkrywali ślady kultury wołoskiej. W drodze na wieżę widokową skierowali swoje kroki do miejsca katastrofy Liberatora, gdzie oprócz poznania burzliwej historii z okresu II wojny światowej, mieli okazję schronić się przed deszczem w drewnianym szałasie i odczarować złą pogodę. Dalej już ze słońcem dotarli do celu wyprawy-wieży widokowej, skąd mogli podziwiać panoramę na Tatry, Beskid oraz okoliczne szczyty, polany i sąsiednie wieże. W drodze powrotnej spotkali salamandrę plamistą, co było niezwykłym przeżyciem dla uczestników eskapady. Wyczerpani, ale bogatsi o nowe doświadczenia, umiejętności i wiedzę uczniowie wraz z opiekunkami wrócili do domu.